Hartklachten in menopauze

In de overgang verandert het lichaam van een vrouw doordat de oestrogeenproductie stopt. Hierdoor hebben vrouwen kans dat hun bloeddruk en cholesterolgehalte stijgt. Ook kunnen zij last krijgen van overgewicht en diabetes. Deze aspecten zijn allemaal risico’s voor hartklachten.

Hartfalen ontstaat dikwijls door microvasculaire angina pectoris (MCD). Hierbij krijgt het hart te weinig bloed en zuurstof. Onderzoek moet aantonen welke kennis en hulpmiddelen nodig zijn om de diagnose van MCD in een vroeg stadium te ontdekken. Uiteraard moeten we hierbij ook achterhalen of en welke vrouwen meer genetische aanleg hiervoor hebben. Bovendien willen we weten of er een relatie is met de overgang en wat kortademigheid voor schade aan de bloedvaten toebrengt.

Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij je de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in je browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer je terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site je het meest interessant en nuttig vindt.